Liceum i Technikum

Róże dla św. Rity

„Pan Bóg w pobożności średniowiecznej był jak szczyt góry: wszyscy wiedzieli, że istnieje, ale był niewidoczny, bo zawsze spowijały go chmury. Ta «chmura» to święci. Konkretna, nie abstrakcyjna. I nie wymagająca jakiegoś przebijania się poza ludzkie pojęcia”

bp Grzegorz Ryś

Świętą, która jest nam szczególnie bliska, to św. Rita. To ona została wybrana na patronkę naszej szkoły podstawowej. W jej święto (22.05.2023r) dzieci udały się na wspólny apel, a na świetlicy do tego dnia dzieci przygotowywały się już wcześniej. Chcieliśmy św. Ricie podarować róże jako dar wdzięczności oraz uświadomić sobie symbol róży, którą przypisuje się jej być może dlatego, że miłość i ból były w jej życiu nierozdzielne.  I tak dzieci przystąpiły do pracy plastycznej, by pięknie ozdobić róże dla świętej Rity. Kwiaty można podziwiać na  szkolnej gazetce.