Sleeveface – ubierz się w książkę. Konkurs dla uczniów klas VII-VIII

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zachęcamy uczniów klas 7. i 8. do udziału w konkursie „Sleeveface. Ubierz się w książkę”. Przy okazji zapraszamy do odwiedzania biblioteki szkolnej i zapoznania się z nowo zakupionymi nowościami wydawniczymi. Znajdziecie wśród nich: książki w języku angielskim, kryminały, literaturę fantasy, pozycje popularnonaukowe, edukacyjne oraz sporo książek rozwijających pasje, np. pozycje dla miłośników historii.

Co trzeba zrobić?

Kreatywnie wykorzystać dowolną książkę, wtapiając okładkę w tło z naszego otoczenia i wykonać ciekawe zdjęcie, tak, aby fotografowana postać – czytelnik niejako „stopił się” z książką. Prace należy nadsyłać na adres biblioteki szkolnej do końca grudnia. Jeden uczestnik konkursu może zgłosić kilka prac, jednak nie więcej niż 3. Ocenie podlegać będzie pomysł, poziom artystyczny wykonanej fotografii i adekwatny do wieku czytelników dobór literatury.

Tak z zadaniem poradzili sobie w ubiegłym roku licealiści: