Bo śniadanie daje moc!

W poniedziałkowy poranek uczniowie klasy V wraz z nauczycielem przyrody, panią Iwoną Rzepkowską-Firlus, przygotowali drugie śniadanie. Było to wspólne zdrowe śniadanie kończące cykl lekcji o układzie pokarmowym, zasadach zdrowego odżywiania i roli prawidłowego żywienia. Pełni wiedzy, jak należy się zdrowo odżywiać i co jeść, spotkaliśmy się na zdrowym śniadaniu przygotowanym przez samych uczniów. Każdy piątoklasista miał możliwość przynieść ulubiony „śniadaniowy” produkt, który nie tylko będzie wyśmienicie smakował, ale też skojarzy się ze słowem „zdrowy”.  Większość wywiązała się z tego zadania wzorowo. I tak na klasowym stole można było zauważyć – chleby, bułeczki, sałatki, jajka, nabiał, warzywa oraz świeże owoce. Często nie zastanawiamy się, co jemy rano, a takie lekcje mogą zwrócić uwagę na znaczenie śniadania.  Bo śniadanie daje moc i energie na cały dzień!