Liceum i Technikum

Sportowy duch w klasie IV

Sportowy duch w Katolickiej Szkole Podstawowej w Opolu

W dniach 19-20 listopada odbyła się VI Międzyszkolna Spartakiada z cyklu ”Być zdrowym – to modne!”. W Spartakiadzie brały udział reprezentacje dzieci z IV klas szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Czercowy, Dominik Ledwig, Patryk Ledwig, Jakub Cygan, Kostek Gołaszewski- Siwiak.

Tegoroczna spartakiada przebiegała pod hasłem „Jemy zdrowo i żyjemy na sportowo!”. Pierwszego dnia na spartakiadzie gościli Janusz Trzepizur  olimpijczyk z Moskwy oraz Patrycja Komko mistrzyni Polski w enduro prezentowali zalety aktywnego spędzania czasu wolnego a ich przedmówcy przedstwailali zasady zdrowego odżywiania i ich wpływ na uprawianie sportu. Drugiego dnia to już rywalizacja naszych uczniów w myśl zasad fair play. Uczniowie mogli się sprawdzić w dziesięciu konkurencjach sportowych.  Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku ten był ważnym w drodze do zdrowego, aktywnego życia.

DSC_0240DSC_0126DSC_0132DSC_0135DSC_0140DSC_0149DSC_0183DSC_0187DSC_0225DSC_0233