Liceum i Technikum

Spotkanie z małymi bohaterami – klasa IIA na spektaklu „Mała mysz i słoń do pary” w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu

Podróż w poszukiwaniu siebie samych i prawdziwej przyjaźni.

Jeszcze we wrześniu (23.09) klasa IIA Katolickiej Szkoły Podstawowej wybrała się na spektakl do Teatru Lalki i Aktora w Opolu pt. „Mała mysz i słoń do pary”. Była to opowieść o Myszy, i jej towarzyszu Słoniu, którzy próbują pokonać swoje lęki i słabości. Oboje wyruszają w podróż w poszukiwaniu siebie samych i prawdziwej przyjaźni. Wędrówka, a zwłaszcza powrót do domu, pozwala im odkryć, jak bardzo świat jest różnorodny, jak ich wielkie problemy, wydają się znikome, gdy skupią się bardziej na innych, niż tylko na sobie.

Małe wielkie sprawy, wielkich i małych zwierząt okazują się bardzo bliskiej naszej – ludzkiej codzienności. Jest to bowiem spektakl opowiadający o niezwykłej wadze samoakceptacji i mądrości płynącej z patrzenia dalej niż na czubek własnego nosa.

http://teatrlalki.opole.pl/spektakl/mala-mysz-i-slon-do-pary-2/

14459855_10207661961606921_1293806169_n