Liceum i Technikum

Spotkanie Szkolnego Dyskusyjnego Koła Filmowego

„Życia się nie wybiera, trzeba je przeżyć”, czyli o tym, że nigdy nie jest za późno

W ramach kolejnej odsłony Szkolnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego uczniowie gimnazjum obejrzeli film Emilio Estaveza pt. „Droga życia”.

Tom to amerykański lekarz, który nie może się pogodzić z tragiczną śmiercią syna. Daniel ginie w czasie wędrówki Szlakiem Świętego Jakuba w Pirenejach. Jego ojciec, który przybywa do Europy po szczątki syna, decyduje się przejść tę drogę za niego. To spore wyzwanie – droga będzie długa, pełna przeszkód i wyczerpująca. Na szczęście nasz bohater nie będzie sam – dołączą do niego ludzie będący na życiowym zakręcie, poszukujący motywacji do mierzenia się z niespodziankami, jakie niesie przewrotny los.

Na kolejne spotkanie panie Aneta Mościcka i Agata Świerc zapraszają już za dwa tygodnie – 11 marca o godz. 15.20. Obejrzymy poruszającą opowieść o ograniczaniu wolności w imieniu prawa oraz posłuchamy genialnej muzyki Petera Gabriela.

 

Gimnazjum w Opolu