Spotkanie z panem Łukaszem Wierzbickim

Nasi uczniowie mieli dziś ogromną przyjemność udziału w spotkaniu z podróżnikiem, autorem książek dla dzieci – panem Łukaszem Wierzbickim. Dzieci wysłuchały elementów wykładu, obejrzały prezentację multimedialną, fragmenty filmu, podziwiały także autentyczne pamiątki z podróży. Pan Łukasz opowiadał niezwykle zajmująco o przygodach syryjskiego niedźwiadka, kaprala Wojtka. Na koniec trzecioklasiści zobaczyli wystawę pt. Zwierzęta maskotki w Polskich Siłach Zbrojnych w latach 1918–1945. Organizatorem wydarzenia było Centralne Muzeum Jeńców Wojennych.

Przy okazji zapraszamy do biblioteki szkolnej po wydawnictwa pana Łukasza Wierzbickiego:

Afrykę Kazika – książkę o autentycznej, rowerowej wyprawie Kazimierza Nowaka przez Czarny Ląd;

Dziadka Niedźwiadka – historię przesympatycznego niedźwiedzia Wojtka z Armii Andersa;

Drzewo: mity słowiańskie i inne opowieści – barwną podróż przez intrygujący świat słowiański mitów;

Wyprawę niesłychaną Benedykta i Jana: historię prawdziwa – historię o tym, jak w XIII wieku franciszkanin Benedykt Polak wyruszył w podróż do stolicy imperium mongolskiego;

Machiną przez Chiny – opowieść o azjatyckim kraju, prowadzoną z perspektywy rozpędzonego motocyklisty;

Ocean to pikuś – relację z  transatlantyckiego rejsu pana Aleksandra Doby.

Książki warto zabrać ze sobą na wakacje! Satysfakcja z lektury – gwarantowana!