Liceum i Technikum

Sukces Ludwiki Gołaszewskiej-Siwiak w ogólnopolskim konkursie recytatorskim „Przebudzeni do Życia”

Konkurs „Przebudzeni do Życia” jest organizowany rokrocznie od dziesięciu lat. Jest jedyną ogólnopolską imprezą dla recytatorów w wieku gimnazjalnym. Do tej pory uczestniczyło w nim blisko 180 gimnazjalistów, reprezentantów 11 województw.

W tym roku 20 uczniów – laureatów z 9 województw. W jury zasiadali wybitni aktorzy i eksperci w dziedzinie sztuki żywego słowa, m.in. Jan Zdziarski – wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, wiceprezes Zarządu Głównego Towarzystwa Kultury Teatralnej. Oprócz przesłuchań konkursowych bardzo ważną część stanowiły zajęcia warsztatowe prowadzone przez jurorów, a cennym uzupełnieniem było uczestnictwo w genialnym musicalu „Człowiek z La Manczy” w bialskim Teatrze Polskim.

Wyróżnienie w konkursie było dla Ludwiki ukoronowaniem wielu sukcesów na szczeblu szkolnym („Wvbiła zielona godzina”) i wojewódzkim: I nagrody w konkursie „Jednego poety”, „Słowo”, II miejsca w konkursie poezji jenieckiej „Nie traćmy pamięci”. Ludwika od lat współpracuje z lokalnymi instytucjami kultury, sama organizuje wieczory poetyckie, uczestniczy w warsztatach teatralnych. W tym roku kończy nasze gimnazjum – miejmy nadzieję, że znajdzie się godny następca.

https://drive.google.com/drive/folders/0B1g6_2GsceHKaE1INUxVOVlwd3c

http://www.rok.bielsko.pl/imprezy.php?cat_id=imprezy_1297721973