Liceum i Technikum

Sukcesy sportowe. Maja wicemistrzynią Polski

W maju i czerwcu było gorąco i to nie tylko w pogodzie. Nasi uczniowie pod opieką pań Małgorzaty Walkowiak i Michaliny Krzysztof w dniach 22 i 23.05 brali udział w Indywidualnych Mistrzostwach Lekkoatletycznych Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej miasta Opola o szczeblu powiatowym. Sukcesy odnieśli:
II miejsce w skoku w dal – Hanna Mańka, uczennica 7 klasy Szkoły Podstawowej,
III miejsce w biegu na 1000 m – Antoni Buba, uczeń  klasy V
I miejsce w skoku w dal i II miejsce w skoku wzwyż – Maja Kleszno, uczennica VI klasy.
Dziewczęta dostały się tym samym do Igrzysk Wojewódzkich, gdzie godnie reprezentowały naszą szkołę. Hania dostała się do finału skoku w dal, lecz ostatecznie pozostała poza podium, a Maja Kleszno z wynikiem 4,97cm została mistrzynią wojewódzką Opolszczyzny w skoku w dal. 7 czerca Maja pojechała  na Finał Nestle Cup Ogólnopolskich Mistrzostw Lekkoatletycznych do Warszawy i tam ustanowiła swój rekord życiowy w skoku, bo aż 5,34 cm, co dało jej II miejsce w Polsce! Nasza szkoła ma więc niewątpliwie ogromnie utalentowaną sportowo uczennicę, która jeszcze nie jest nawet młodzikiem, a osiąga już znakomite wyniki w tej królowej sportów, jaką jest lekkoatletyka.

Cieszymy się ogromnie i życzymy sobie i Wam, kochani uczniowie, dalszego rozwoju i sukcesów w sporcie. Już niedługo wakacje i może warto aktywnie je spędzić ? Lekkoatletyka może być naprawdę dla każdego.