Liceum i Technikum

Sukces uczniów klasy 3C w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Religijnej dla Klas II i III Gimnazjum 2018 

Czworo uczniów z klasy 3C naszego gimnazjum – Magda Wierzgalla, Emilia Nowak, Nikola Kaczyńska, Piotr Lesik – zakwalifikowało się do III etapu Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej. Tematem tegorocznej edycji jest „Słowo Boże i dziedzictwo ojców – Opolska Katedra”. Konkurs koncentruje uwagę z jednej strony wokół Jezusa Chrystusa, Jego życia i działalności w relacji św. Marka, z drugiej zaś – na historii i dziejach kościoła katedralnego w Opolu. Bo, podobnie jak Jezus stoi w centrum naszej wiary, tak Opolska Katedra stanowi serce naszej diecezji. 
Przed każdym etapem uczniowie muszą specjalnie się przygotować na podstawie wybranych fragmentów  Ewangelii św. Marka oraz tekstów traktujących o Katedrze Opolskiej.
Diecezjalny finał odbędzie się 23 marca 2018 roku o godz. 11.00 na Wydziale Teologicznym UO w Opolu przy ul. Drzymały 1A.
http://wk.diecezja.opole.pl/index.php/konkurs/gimnazjalista