Liceum i Technikum

Sukcesy w Wielkiej Lidze Czytelników i podsumowanie projektu

Miło nam ogłosić, że nasi uczniowie znaleźli się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników. W finale powiatowym uczestniczyły dwie drużyny. W kategorii klas I-IV: Julia z klasy II oraz Paweł i Mateusz z klasy IV. Starszych uczniów reprezentowali: Zosia i Tomasz z klasy VI.  Ich zadaniem było przeczytanie wskazanej książki a następnie wypełnienie niezmiernie szczegółowego testu on-line. Możecie sobie wyobrazić, jak bardzo był szczegółowy i wymagający, skoro w 45 minut uczniowie odpowiedzieli na 150 pytań! Zosia i Tomasz poradzili sobie z zadaniem niemal bezbłędnie i zostali Mistrzami Powiatu. Tytuł Drugiego Wicemistrza Powiatu uzyskał Mateusz.

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji. Na przełomie listopada-maja dzieci  zdobywały sprawności czytelnicze, uczyły się czytania ze zrozumieniem, wyszukiwania informacji, ćwiczyły pamięć.

W tym roku nasza szkoła pełniła funkcję Koordynatora Wojewódzkiego. Dzięki temu nawiązaliśmy współpracę z innymi szkołami. W projekcie uczestniczyło 6 powiatów, 24 szkoły i 425 uczniów! Trzem placówkom przyznaliśmy Ogólnopolski Certyfikat Placówek Aktywnie Promujących Czytelnictwo. Dziękujemy serdecznie za twórczą wymianę doświadczeń.