Liceum i Technikum

Światowy Dzień Jabłka w szkolnej świetlicy

Dnia 28 września 2022 roku obchodziliśmy w świetlicy Dzień Jabłka. Świętowanie tego dnia miało na celu promowanie zdrowego odżywiania się oraz zachęcanie do codziennego spożywania jabłek.

Na wstępie przeprowadziliśmy z uczniami pogadankę. Poznaliśmy krótką historię tego owocu, ale również odpowiedzieliśmy na pytania: Skąd biorą się jabłka? Gdzie rosną? Jakiego są koloru? Uczniowie poznali różne odmiany jabłek: Gala, Jonagold, Szampion, Lobo czy Ligol. Zgodnie twierdzili, kiedy są one słodkie lub kwaśne. Wymienili także zdrowotne wartości jabłek: zawierają witaminy C, E i K, są bogate w minerały i są źródłem błonnika. Opowiedzieli również o tym, co można przygotować z pysznych jabłek: sok, kompot, dżem i jabłecznik.

Na zakończenie uczniowie wykonali matematyczne karty pracy, powtarzając przy tym dodawanie narysowanych jabłek. Rysowali również ołówkiem po śladzie i kolorowali jabłkowe szablony.