Liceum i Technikum

Światowy Dzień Zwierząt w świetlicy

W naszej świetlicy 4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Warto dodać, że październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt.

Tego właśnie dnia nasi pupile: psy, koty, świnki morskie, rybki, chomiki, króliki i papugi obchodziły swoje święto. Podczas wspólnej pogadanki wszyscy uczniowie opowiedzieli o swoich pupilach. Rozmawialiśmy także o podstawowych zasadach opieki nad zwierzętami: jak możemy się z nimi bawić? jak o nie dbać? Dzieci wymieniły inne spotykane np. w lesie, parku czy dżungli gatunki zwierząt.

Na zakończenie wykonały prace plastyczne ukazujące domowych pupili. Pokolorowały kolorowanki ukazujące domowych pupili. Łączyły również dane zwierzątko z miejscem, w którym czuje się dobrze. Po skończonych zajęciach wysłuchaliśmy „zwierzęcych” piosenek, a chętni uczniowie wypełnili karty do kodowania.