Liceum i Technikum

Świętowanie dnia polskiego noblisty. Dzień z Henrykiem Sienkiewiczem.

Dzień z Henrykiem Sienkiewiczem

W dniu 16 listopada w naszej szkole odbył się dzień z Henrykiem Sienkiewiczem. Uczniowie klas IV – VI Katolickiej Szkoły Podstawowej w Opolu obejrzeli najpierw krótką prezentację na temat życia i twórczości autora „Szkiców węglem”, która stanowiła krótkie przypomnienie treści omawianych w ostatnim czasie na lekcjach języka polskiego. Następnie odbył się quiz wiedzy o pisarzu. Uczniowie zaprezentowali się w tym momencie jako znawcy biografii oraz dzieł pierwszego polskiego noblisty w dziedzinie literatury.

Po ostatecznym wyłonieniu zwycięzców konkursu, uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na poczęstunek i seans filmowy. Z zainteresowaniem śledzili losy Stasia i Nel, oglądając ekranizację powieści Sienkiewicza pt. „W pustyni i w puszczy”.

20161116_102206 20161116_105116 20161116_102157