Liceum i Technikum

Świętujemy Europejski Dzień Języków

Dnia 26 września już po raz kolejny w naszych szkołach obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali wiele atrakcji, zwracających uwagę na różnorodność językową, również w naszej szkole. Poloniści przypominali, że Dzień Języków, to również święto języka ojczystego (a także wszelkich jego odmian).

Uczniowie przygotowywali obcojęzyczne plakaty oraz czytali swoim młodszym kolegom bajki w różnych językach. Gimnazjaliści odwiedzali klasy z mini przedstawieniem po angielsku, a licealiści prowadzili rozgrywki językowe po angielsku, niemiecku, hiszpańsku, francusku i ukraińsku. Było głośne czytanie książek, prezentacja gwary śląskiej oraz pierwszy szkolny turniej scrabble – po polsku.

Dzień Języków zakończył się zabawą w karaoke oraz „międzynarodowymi” tańcami.