Liceum i Technikum

Szkoła Ewangelizacji Młodych

W dniach 23-26.05. 2024 roku w Załęczu Wielkim odbyło się 28. spotkanie Szkoły Ewangelizacji Młodych SPSK. Z całej Polski przyjechało 153 młodych ludzi z klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych. Jak zawsze w spotkaniu wzięli również udział nasi uczniowie. Przy ognisku, w czasie wędrówek po lesie, na kajakach, podczas warsztatów i wspólnej modlitwy uwielbialiśmy Pana. Sporym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty artystyczne – wykonywaliśmy bransoletki i różańce z kolorowych paciorków, odtańczyliśmy z flagami taniec uwielbienia, podglądaliśmy życie pszczół, poszukując w naturze analogii do ludzkich zachowań, między innymi relacji małżeńskich. Sposobem na nudę był też udział w grze ekonomicznej, warsztatach strzeleckich czy niezmiennie atrakcyjne planszówki. Był to przemiły czas spędzony w malowniczych okolicznościach przyrody, sprzyjający refleksji oraz budowaniu relacji z  ludźmi i z Bogiem.