Tak obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości

W naszej szkole z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbywały się uroczyste akademie. Spotykaliśmy się w mniejszych grupach, by wspólnie wysłuchać patriotycznych wierszy i zaśpiewać pieśni żołnierskie. Chcieliśmy w ten sposób upamiętnić odzyskanie przez Polskę niepodległości w roku 1918, po 123 latach austriackiej, pruskiej i rosyjskiej niewoli, a także uczcić pamięć narodowych bohaterów. Dekorację stanowiło symboliczne ognisko, związane z coroczną tradycją Ogniska Patriotyzmu, w czasie którego nasza społeczność gromadzi się pod opolską katedrą, by wspólnie z mieszkańcami miasta celebrować wolność Polski. W tym roku Ognisko co prawda nie zapłonęło, ale zaangażowanie naszych uczniów były równie gorące. Wiwat Niepodległa!