Liceum i Technikum

Teatrzyk Kamishibai w świetlicy szkolnej

Nowy Rok dzieci spędzające czas po lekcjach w świetlicy szkolnej przywitały w wyjątkowy sposób. Dnia 10 stycznia gościły panią bibliotekarkę z oddziału dziecięcego Miejskiej Biblioteki Publicznej, która w zajmujący sposób zabrała je w świat teatrzyku Kamishibai. Dzięki tajemniczej skrzynce dzieci poznały baśń braci Grimm pt. „Pani Zamieć”. Samodzielnie stworzyły również zakładki do książek. Już wkrótce pierwszoklasiści zostaną uroczyście pasowani na czytelników, więc taka pamiątka na pewno się przyda. Za zorganizowanie spotkania dziękujemy pani Michalinie Krzysztof.

Kamishibai (jap. kami–papier, shibai-sztuka) oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem (37×27 cm) oraz drewniany lub kartonowy parawan – na wzór teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.
http://www.tibum.pl