Liceum i Technikum

Tydzień z poprawną polszczyzną!

Zagrajmy w … poprawną polszczyznę

Idzie wiosna… a wraz z nią wraca nasza ciekawość poznawcza i motywacja do pracy. W związku z tym zachęcamy do udziału w potyczkach językowych i grze dydaktycznej „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Gimnazjalistów w towarzystwie nauczycieli zapraszamy od jutra w czasie lekcji języka polskiego do szkolnej biblioteki. Dowiecie się między innymi, dlaczego odpowiedź nie może być przekonywująca, a śnieg nie pada, idąc do pracy. Gra ma charakter międzyklasowego konkursu. Na finał w formie quizu Kahoot zapraszamy we wtorek, 14 marca. Niech wiosenna energia i entuzjazm będą z Wami.

Konkurs Wiedzy o Języku Polskim

W najbliższy piątek o godzinie 10.45 w s. 20 odbędą się szkolne eliminacje Konkursu Wiedzy o Języku Polskim, który organizowany jest po raz kolejny przez Opolskiego Kuratora Oświaty oraz Studenckie Koło Naukowe Onomastów działające przy Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego. Jego głównym celem jest popularyzowanie poprawności językowej wśród młodzieży szkolnej oraz promowanie pięknej polszczyzny. Chętni gimnazjaliści mogą się zapisać u p. Anety Mościckiej. Serdecznie zapraszamy.

Regulamin http://www.kuratorium.opole.pl/images/aktualnosci/2016/12/R%20E%20G%20U%20L%20A%20M%20I%20N%20wydruk%20KWoJP%202017.pdf

Przykładowe zadania http://www.kuratorium.opole.pl/images/aktualnosci/2016/6/KWoJP%20GIMNAZJA%202015-2016.pdf