Liceum i Technikum

Tydzień Życzliwości i Pozdrowień

TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

23-27.11.2020

ŻYCZLIWI ŻYJĄ DŁUŻEJ !!!

21 listopada obchodzony jest “Dzień Życzliwości i Pozdrowień” W tym roku niestety obchodzimy te DNI na odległość, ale DAMY RADĘ! Razem możemy wiele

Poniżej przedstawiamy plan naszego tygodnia. Zachęcamy uczniów i nauczycieli do wspólnej akcji i prosimy, przyłączcie się do naszych działań i zabawy.

Uczniowie klas 1-4 wykonują rysunki, ilustracje do tematu: “Jestem życzliwy, pomagam innym”. Prace można przesyłać przez cały tydzień poprzez platformę Teams do pani Pedagog (Ewelina Czech, Marta Piekorz) lub pani Psycholog (Magdalena Mościcka).

23.11. – Napisz na kartce coś miłego, co chciałbyś przekazać innym (hasło, cytat, motto, pozdrowienia). Wyślij to do Pani pedagog lub psycholog (przez Teams).

Stworzymy TABLICĘ ŻYCZLIWOŚCI

24.11. – Tworzymy klasowe ŁAŃCUSZKI ŻYCZLIWOŚCI. Lider klasowy (osoba wyznaczona przez wychowawcę) rozpoczyna Łańcuszek od słów “Życzliwość, to ….” Każdy uczeń dopisuje odpowiednie słowo lub kilka słów. ŁAŃCUSZKI ŻYCZLIWOŚCI zostaną zaprezentowane na koniec akcji

25.11 – Projektujemy MASECZKI EMOTIKONKI. Chętni tworzą maseczki na twarz w wersji papierowej (liczymy na Wasz udział, kreatywność. To świetna zabawa na jesienne wieczory). Robimy sobie zdjęcie z maseczkami i przesyłamy do Pani pedagog lub pani psycholog Mogą to być również rysunki na maseczkach jednorazowych.

26.11 – Wybieramy klasowego KRÓLA I KRÓLOWĄ ŻYCZLIWOŚCI. Każdy uczeń wybiera w swojej klasie 2 osoby – chłopca i dziewczynę – które są najbardziej życzliwe i przyjacielskie, uśmiechają się często, mają dobre słowo dla innych, pomagają, są radośni i pozytywnie nastawieni do życia i innych. Imiona i nazwiska tych uczniów przesyłać będziemy poprzez program Forms

27.11 – Podsumowanie akcji. Prezentacja działań i wyników

SERDECZNIE ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO UDZIAŁU W NASZYCH SZKOLNYCH DNIACH ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ !

Wasz psycholog i pedagog