Liceum i Technikum

Uczniowie klas II gimnazjum rozpoczęli filmową przygodę z programem „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”

Edukacja filmowa naszych uczniów

10 października gimnazjaliści z klasy II A, B, C pod opieką p. Agaty Świerc, p. Darii Pernal i p. Doroty Wróbel – Garcarz uczestniczyli w pierwszym spotkaniu w ramach ogólnopolskiego projektu promującego edukację młodzieży poprzez kontakt z wartościowym, zachęcającym do dyskusji, kinem współczesnym. Projekcja holenderskiego filmu pt. „Lek na całe zło” wywołała żywe poruszenie i prawdziwe wzruszenie wśród uczniów. Mamy nadzieję, że zmagania nastoletniego bohatera filmu z nieuleczalną chorobą ukochanej mamy, poszukiwanie nieobecnego przez całe życie ojca, odkrywanie oczyszczającej funkcji sztuki oraz wielkiej siły miłości skłoniły naszych gimnazjalistów do refleksji, wzbudziły radość życia i wdzięczność za każdą chwilę codzienności.

Uwaga! Kolejna projekcja odbędzie się już 9 listopada! Ponownie liczymy na otwarte dyskusje i twórczy ferment wśród uczestników programu.

Opis filmu

Casper mieszka ze swoją mamą, kocha grać na pianinie i jest podekscytowany tym, że dostał się do młodzieżowej orkiestry. Zaprzyjaźnia się z Anouk, dziewczyną z chóru. Kiedy odkrywa, że jego mama choruje, postanawia z pomocą przyjaciela odszukać ojca.

Nastoletni Casper, powoli wchodzi w dorosłe życie. Gra na pianinie i komponuje, udaje mu się również dostać do młodzieżowej orkiestry. Przeżywa pierwsze zawody miłosne, zaprzyjaźnia się z Anouk dziewczyną z chóru. Wszystko układa się dobrze, aż do chwili, kiedy przypadkowo odkrywa, że jego mama jest ciężko chora. Przejęty jest stanem i niepewną przyszłością, postanawia wraz ze swoim najlepszym przyjacielem odszukać i poznać nigdy niewidzianego ojca. Okaże się, że zadanie to nie będzie łatwe oraz wiązać się będzie z wieloma zmianami w do tej pory uporządkowanym życiu Caspra.

http://www.nhef.pl/edukacja/film.do?id=8373&ind=idCyklu%3D634


Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową i rekomendowany przez MEN.