Liceum i Technikum

Uczniowie klasy II C gimnazjum zwyciężyli w konkursie „Wolność – kocham i rozumiem”

W grudniu 2016 r. pięciu uczniów z klasy II C gimnazjum  wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie „Wolność – kocham i rozumiem” organizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 5 w Opolu.

Zadaniem uczniów w konkursie było stworzenie komiksu pt. „Wolność – kocham i rozumiem”, którego tematyka dotyczyć przykładów stereotypowego myślenia oraz łamania praw człowieka. Uczniowie jednocześnie musieli być autorami i bohaterami komiksu. Zatem uczestnicy musieli wymyślić historię, odegrać odpowiednie kadry i je sfotografować, a następnie za pomocą odpowiedniej aplikacji przekonwertować na grafikę komiksową. Zwycięzcy otrzymali nagrody przekazane przez Fundację Kultury Chrześcijańskiej „ZNAK”, a praca konkursowa została opublikowana na stronie Amnesty International.

Pracę uczniów można zobaczyć na stronie konkursu: https://issuu.com/basiach/docs/wolno_____-_kocham_i_rozumiem._publ/2

oraz na stronie Amnesty International: https://amnesty.org.pl/ogolnopolski-konkurs-wolnosc-kocham-i-rozumiem/

Tegoroczna edycja odbyła się w ramach Tygodni Edukacji Globalnej pod hasłem „Razem dla pokoju”. Celem konkursu było popularyzowanie treści związanych z edukacją globalną.