Liceum i Technikum

Udział w zajęciach na Uniwersytecie Opolskim uczniów klas IV – VI Katolickiej Szkoły Podstawowej w Opolu

Jak to jest być studentem? Mogli to sprawdzić uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej w Opolu

Pobudzanie ciekawości, rozwijanie, a następnie właściwe ukierunkowanie zainteresowań i pasji  to wszystko zawdzięczamy możliwości wejścia w rolę studenta Uniwersytetu Opolskiego. „Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki”– uczniowie klas IV-VI 03.02 wzięli udziału w zajęciach realizowanych w pracowniach i laboratoriach Uniwersytetu Opolskiego. W ramach cyklu wykładów i zajęć laboratoryjnych prowadzonych przez pracowników naukowych opolskiej uczelni uczniowie szkoły podstawowej zgłębiali tajniki otaczającej przyrody, poznawali zawiłości techniki, a nową wiedzę i umiejętności przyswajali  poprzez wspólnie przeprowadzone eksperymenty i doświadczenia.

Co za przygoda!