Liceum i Technikum

Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości opolskie szkoły Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich zorganizowały uroczystość upamiętniającą wydarzenia sprzed wieku. 10 listopada połączył nas wspólny śpiew pieśni patriotycznych i legionowych, przygotowany przez chórek uczniów pod kierunkiem pani Natalii Żurek, przy akompaniamencie pani Agnieszki Spodymek. Jak co roku uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości była dla wielu żywą lekcją historii, a także okazją do radosnego świętowania. Staraliśmy się przybliżyć najważniejsze fakty historyczne ze ścieżki naszej ojczyzny ku wolności, przełomowe dla narodu wydarzenia oraz sylwetki ludzi, którzy przyczynili się do powrotu kraju znad Wisły na mapy świata po trudnych 123 latach niewoli, a także przypomnieć o ważnych postawach i wartościach, takich jak miłość ojczyzny, pamięć o bohaterach czy szacunek do narodowego dziedzictwa. Opiekun Samorządu Uczniowskiego, pan Kamil Halot podkreślał, jak wielką wartością jest wolność, jak możemy za nią dziękować i jak godnie upamiętnić wielkich narodowych bohaterów. Następnego dnia nasz poczet sztandarowy wziął udział w miejskich obchodach 11 listopada oraz Mszy Świętej w intencji ojczyzny. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie akademii uczniom i nauczycielom.