Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Tym razem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny wyjątkowo 4 września. Zapewne czeka nas wiele trudów i wyrzeczeń, wszyscy z ciekawością wypatrujemy nowych wyzwań w związku z wchodzącą właśnie do szkół reformą oświaty. Dlatego podczas uroczystej Mszy Świętej wszystkie troski i obawy powierzyliśmy Najwyższemu, wypraszając potrzebnych łask. Z radością powitaliśmy w naszych progach nowego katechetę, księdza Jarosława Staniszewskiego. Słowa zachęty do poszerzania horyzontów skierował do nas, jak zawsze pełen entuzjazmu i optymizmu, ksiądz Łukasz Knieć. Kapłan pobłogosławił szczególnie najmłodszych, rozpoczynających szkolną przygodę pierwszoklasistów. Następnie udaliśmy się do auli seminaryjnej, aby przywitać nowych uczniów i nauczycieli. Pani dyrektor powierzyła wychowawcom dzieci i młodzież, zobowiązując nie tylko do rzetelnej pracy, wspierania wychowanków w każdej potrzebie, ale i opieki modlitewnej. Mogliśmy również wysłuchać krótkiej części artystycznej – wokalnych występów naszych licealistów.