Liceum i Technikum

Uroczystość pasowania pierwszoklasistów

Było to niezwykle piękne i wzruszające wydarzenie. Uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie powitani w murach naszej szkoły i uroczyście przyjęci do wspólnoty Świętej Rity. Rozpoczęliśmy od wysłuchania Słowa Bożego i wspólnej modlitwy w czasie Mszy Świętej. Następnie nasi najmłodsi uczniowie zaprezentowali imponujące talenty artystyczne. Dzieci, bardzo przejęte i podekscytowane doniosłą chwilą, zostały symbolicznie pasowane przez panią Dyrektor oraz złożyły ślubowanie. Otrzymały pamiątkowe dyplomy i kolorowe zakładki do książek, przygotowane przez starszych kolegów. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego życzyli pierwszakom samych sukcesów i zapewnili, że zawsze mogą liczyć na ich życzliwość, wsparcie i pomoc. Po części oficjalnej uczniowie zaprosili swoich rodziców do klas, gdzie oczywiście zostali obdarowani rogami obfitości, których od tygodni wyczekiwali i na które z pewnością zasłużyli.