Liceum i Technikum

W czasie nauczania zdalnego pamiętajmy o aktywności fizycznej!

W okresie zdalnego nauczania nie zapominajmy o naszym zdrowiu. Zadbajmy o odpowiednią ilość snu, pełnowartościowe i regularne posiłki oraz odpowiednie nawodnienie organizmu. Często wietrzmy pomieszczenie, w którym pracujemy, a w czasie przerwy odchodźmy od komputerów, by wykonać kilka prostych ćwiczeń, pobiegać po schodach lub choćby na chwilę zażyć świeżego powietrza na balkonie. Pamiętajmy o prawidłowej postawie ciała przed komputerem i odpowiednim zorganizowaniu miejsca pracy.

Uprawiajmy aktywność fizyczną również przed, w trakcie i po lekcjach. Nasi trzecioklasiści jeszcze przed zamknięciem szkoły zdążyli nagrać filmik podczas zajęć świetlicowych w świeżo wyremontowanej sali lustrzanej. Jak widać, ruch to zdrowie, ale też dobra zabawa, dlatego weźmy z nich przykład. Znajdźcie bezpieczne miejsce, załóżcie wygodny strój, włączcie skoczną muzykę… i do dzieła!