Walentynka dla ojczyzny

W ramach projektu BohaterON, realizowanego przez uczennice klasy 3, ogłaszamy akcję dla uczniów gimnazjum i liceum „Walentynka dla ojczyzny”.

Akcja odbędzie się 14 lutego (środa) i ma celu rozpropagowanie informacji o Powstaniu Warszawskim oraz Polskim Państwie Podziemnym i uczczenie pamięci bohaterów walczących o wolność.

Co trzeba zrobić? Każda klasa zgłasza reprezentację do quizu historycznego oraz bierze udział w konkursie prac artystycznych – do wyboru przygotowuje (cała grupa lub jej reprezentacja): piosenkę powstańczą, recytację wiersza związanego z PW, walentynkę dla ojczyzny. Reprezentacje klas będą zbierały punkty za wynik w quizie historycznym oraz za pracę plastyczną.

Osoby mogą brać udział w obu częściach. Wybór rodzaju pracy należy zgłosić do 2 lutego (piątek) do dziewczyn z 3C lub do p. Agaty Świerc.

Akcja jest przeznaczona dla uczniów gimnazjum i liceum.

Dla najlepszej klasy są przewidziane nagrody, także zachęcamy do starania się o wygraną i życzymy powodzenia!

Propozycje piosenek powstańczych:

Propozycje wyboru wierszy: