Warsztaty animacji poklatkowej Opolskie Lamki 2021

Uczniowie klasy 7a – Zosia, Łucja, Wojtek i Tomek wzięli udział w XIV edycji Opolskich Lamek – warsztatów multimedialnych dla uczniów opolskich szkół podstawowych. Dowiedzieli się, co to są sztuki audiowizualne i czym jest animacja. Zostali wprowadzeni w tajniki filmu animowanego i jego rodzaje, a także stworzyli własne multimedialne dzieła. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, już po raz drugi warsztaty odbywały się  przestrzeni wirtualnej. Uczniowie pracowali z video-tutorialami, dzięki którym będą mogli w prosty sposób opanować podstawy tworzenia filmu animowanego i za pomocą telefonu komórkowego przygotować własną „produkcję”.

Efektem końcowym będzie wspólne dzieło – poszczególne, gotowe animacje uczestników zostaną połączone w jeden filmik.

Tegoroczne warsztaty pod hasłem „Strachy na lachy – animowany bestiariusz słowiański”, przygotował duet twórców filmowych i artystów – Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski. Oboje są absolwentami Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ich filmy były prezentowane na ponad pięćdziesięciu międzynarodowych festiwalach filmowych, zdobywając nagrody i wyróżnienia, m. in.: Fano we Włoszech, Clones w Irlandii, Pilznie w Czechach.