Liceum i Technikum

Warsztaty „Teatralne ABC”

Uczniowie klas 4A, 5A, 5B oraz 6A i 6B mieli okazję poznać tajniki sztuki teatralnej, oglądając zabawny i pouczający spektakl „Teatralne ABC” z uroczym, nastoletnim urwisem w roli głównej. Gdyby bohater przedstawienia wiedział, jak zachować się w teatrze lub gdyby rozumiał tajniki sztuki aktorskiej, na pewno nie doświadczyłby tak wymownie realności czwartej ściany w teatralnym świecie XIX wieku, gdzie został uwięziony. Wiele musiał się nauczyć, aby wrócić na widownię naszych czasów, ale efekt wart był trudu i wyzwań. Dzięki zabawnej przygodzie urwisa w teatrze młodzi widzowie poznali postaci komedii dell’arte, zasady pracy nad spektaklem z udziałem scenografa, reżysera, u garderobiany, inspicjenta czy głośno ćwiczącej dykcję aktorki. „Teatralne ABC” to dobry wstęp do poznawania teatralnego świata, gdzie wszystko jest możliwe, jeśli tylko uruchomi się nieco wyobraźni.

Zdjęcie: http://www.narodowyteatredukacji.pl/galeria/teatralne-abc/