Liceum i Technikum

Uczniowie Katolickiego Gimnazjum w Opolu uczą się przywracać pamięć o historii

Spotkanie z kulturą żydowską i nauka pracy metodą projektu dla gimnazjum
W sobotę (20.02) uczniowie klas IC, IIA i IIB, realizujący projekt „Cztery pory roku na cmentarzu żydowskim w Opolu” wzięli udział w warsztatach w ramach programu edukacyjnego „Przywróćmy Pamięć”. Uczestnicy zastanawiali się, gdzie i jak szukać informacji potrzebnych do realizacji projektu oraz próbowali odpowiedzieć na pytanie, dlaczego pamięć o przeszłości jest ważna i jak ją najlepiej utrwalać.

Była to okazja uczniów gimnazjum do skonfrontowania swoich wiadomości o kulturze żydowskiej oraz wyobrażeń o Żydach. Uczestnicy sobotniego spotkania także m.in. prześledzili historię rozwoju synagogi od czasów powstania Świątyni Jerozolimskiej po czasy współczesne oraz poznali tajniki nauki epigrafiki hebrajskiej.
W przerwach między blokami tematycznymi był czas na słodkie co nieco 🙂
Wiadomości z warsztatów z pewnością ułatwią realizację projektu „Cztery pory roku na cmentarzu żydowskim w Opolu”. Efekt końcowy będzie można zobaczyć w czerwcu 😉

Projekt „Cztery pory roku na cmentarzu żydowskim w Opolu” prowadzony przez uczniów Katolickiego Gimnazjum w Opolu jest realizowany w ramach projektu edukacyjnego w gimnazjum. Celem działań jest zorganizowanie wystawy fotograficznej przedstawiającej opolski kirkut o różnych porach roku.

 

Gimnazjum Katolickie w opolu Gimnazjum Katolickie w opolu Gimnazjum Katolickie w opolu Gimnazjum Katolickie w opolu Gimnazjum Katolickie w opolu Gimnazjum Katolickie w opolu Gimnazjum Katolickie w opolu Gimnazjum Katolickie w opolu Gimnazjum Katolickie w opolu Gimnazjum Katolickie w opolu Gimnazjum Katolickie w opolu Gimnazjum Katolickie w opolu Gimnazjum Katolickie w opolu Gimnazjum Katolickie w opolu Gimnazjum Katolickie w opolu Gimnazjum Katolickie w opolu