Liceum i Technikum

Wędrówka przez świat poezji uczniów klasy VI Katolickiej Szkoły Podstawowej w Opolu

Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu podróżuje w świecie poezji

W dniu 6 lutego klasa VI  uczestniczyła w lekcji pokazowej, której motywem przewodnim była wędrówka. Przed rozpoczęciem owej wyprawy w świat poezji uczniowie wybierali najbardziej potrzebną im wartość, a następnie próbowali ją przedstawić, tworząc wspólną, aktorską rzeźbę. Po chwili przemienili się w znawców metafor i porównań oraz dokonali niezwykle kreatywnej analizy fragmentów wiersza K. K. Baczyńskiego pt. „Piosenka”. Dalsza część lekcji poświęcona była interpretacji porównawczej utworu poetyckiego, muzycznego i malarskiego. Nasza wspólna, literacka wędrówka okazała się bardzo inspirująca. Lekcję poprowadziła pani Ewelina Pudełko.