Liceum i Technikum

Wielka Liga Czytelników. Awans do Mistrzostw Powiatowych

Zakończyliśmy etap szkolny Wielkiej Ligi Czytelników, za nami również test kwalifikacyjny do finału powiatowego. Zadaniem dzieci było zdobywanie sprawności czytelniczych i uzupełnianie testów do wybranych lektur. Uczestnicy nie zrażali się wysokim poziomem trudności i szczegółowością zadań. W sumie w konkursie uczestniczyło 6 uczniów w kategorii klas I-III, 6 – w kategorii klas IV-VI i 2 – w kategorii klas VII-VIII. W kwalifikacjach do finału powiatowego udział wzięli uczniowie, którzy zdobyli pięć sprawności czytelniczych, a więc minimum 80 procent w każdym z pięciu testów. Ani Hofman i Kasi Kuchcińskiej, które wykazały się dokładną znajomością lektury „Cukierku, ty łobuzie” Waldemara Cichonia, udało się awansować do Mistrzostw Powiatowych. Zawody w formie testu drużynowego online odbędą się tuż po feriach, 28 lutego. Dziewczyny zmierzą się z testem do książki „Marcel i czas” Emilii Becker. Trzymamy mocno kciuki za kolejny etap i awans do Mistrzostw Wojewódzkich.

Uczestnicy kwalifikacji otrzymają Dyplomy Znakomitego Czytelnika. Na finał ogólnopolskich zmagań Kasi i Ani musimy jeszcze poczekać. Na ten moment zdobyły Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Szkoły. Wszystkim konkursowiczom i aktywnym czytelnikom serdecznie gratulujemy.