Liceum i Technikum

Z wizytą za niebieskimi drzwiami…

Uczniowie klasy I C naszego gimnazjum uczestniczyli w ciekawym projekcie łączącym rozrywkę z akcją charytatywną.

Wizyta klasy w kinie studyjnym Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu rozpoczęła się od spotkania z reżyserem i aktorami filmu „Za niebieskimi drzwiami”, w którym jedną z głównych ról zagrała Ewa Błaszczyk – twórczyni kliniki Budzik pomagającej osobom w śpiączce. Bilet do kina stał się zatem cegiełką wspierającą fundację, a film okazją do poznania historii rodziny zmagającej się z problemem długotrwałej śpiączki będącej wynikiem wypadku samochodowego.

Projekcję poprzedziła wizyta policjanta, który zwrócił uwagę młodzieży na sprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnicy spotkania obejrzeli szereg spotów uświadamiających wszystkim, jak niebezpieczne może być korzystanie z telefonów komórkowych w czasie prowadzenia samochodu czy w trakcie przechodzenia przez jezdnię. Pośpiech, nieuwaga, lekceważenie zasad, lekkomyślność – tego wszystkiego musimy się wystrzegać, by bezpiecznie korzystać z dobrodziejstw ruchu drogowego. A zatem „Przemów!”, gdy widzisz niebezpieczeństwo!