Uczniowie gimnazjum na żywej lekcji kultury w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu

W świecie płaszcza i szpady! Nasi gimnazjaliści w Teatrze Lalki i Aktora!

W czwartek (18.02) uczniowie klas drugich, a piątek (19.02) uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum  mieli okazję podziwiać w Teatrze Lalki i Aktora niezwykłe przygody „Trzech muszkieterów”, których historię w brawurowy sposób postanowił przypomnieć opolskiej publiczności reżyser spektaklu Paweł Aigner. Przedstawienie pełne humoru, zwrotów akcji, pojedynków, knowań i subtelnych aluzji wzbudziło duże zainteresowanie uczniów gimnazjum z entuzjazmem obserwujących popisy gry aktorskiej i dynamiczną akcję.

Kto kogo grał w „Trzech muszkieterach”? Gdzie kończy się twarz a zaczyna maska? Ile ról przygotowało dla nasz życie? Na te pytania każdy widz po spektaklu musiał sobie odpowiedzieć, również nasza młodzież.

Lekcja z aktorami dla gimnazjum

Wizyta uczniów w teatrze zakończyła się lekcjami teatralnymi. Uczniowie klas drugich mieli zajęcia z dykcji z aktorami Krzysztofem Jarotą i Janem Chrabołem.

Klasy trzecie były tak liczne, że trzeba było je podzielić na dwie grupy. Jedna grupa uczniów była na lekcji z lalką, w czasie której Karolina Gorzkowska z pasją zdradzała tajniki gry aktora z lalką. Z kolei druga miała lekcję z przedmiotem teatralnym, którą prowadzili Anna Jarota oraz Zygmunt Babiak. Podczas lekcji młodzi słuchacze z parą aktorów mogli się dowiedzieć, jaka jest różnica między przedmiotami teatralnymi a rekwizytami, jak się nimi posługiwać na scenie oraz mogli porozmawiać o znaczeniu kolorów.

Jeśli nie wiecie, czym różnią się od siebie figura, marionetka sycylijska, jawajka, pacynka, kukiełka i lalka mimiczna albo czym różni się rekwizyt od przedmiotu teatralnego, czy jak odpowiednio zaintonować zdanie, to zapytajcie naszych gimnazjalistów. Oni po lekcji w teatrze już to wiedzą 😉

gimnazjum w opolu

gimnazjum w opolu gimnazjum w opolu gimnazjum w opolu gimnazjum w opolu gimnazjum w opolu gimnazjum w opolu gimnazjum w opolu gimnazjum w opolu gimnazjum w opolu gimnazjum w opolu gimnazjum w opolu

Fot. Grzegorz Gajos