Liceum i Technikum

Wrocławskie wodne szaleństwa – wycieczka szkoły podstawowej

Zabawy w wodzie i o wodzie

Uczniowie szkoły podstawowej w środę (25.05) uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Wrocławia. Pierwszym punktem był Aquapark. Tam przez 3 godziny mogliśmy cieszyć się licznymi atrakcjami – zjeżdżalnie o różnym poziomie trudności, rwąca rzeka, jaccuzi, baseny solankowe, basen z falą… Niezależnie od wieku i umiejętności pływackich zabawa była wspaniała, a każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Po południu udaliśmy się do Hydropolis – wystawy poświęconej wodzie. W zabytkowym zbiorniku oglądaliśmy 8 stref tematycznych. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali, w jaki sposób powstała woda, czy jest jej dużo w kosmosie i jak trafiła na Ziemię.  Przewodnik przedstawił ekosystemy raf koralowych oraz techniki kamuflażu. Dużą atrakcją była możliwość korzystania z gier multimedialnych: zabawa z delfinami czy odkrywanie mitycznych potworów wodnych. Uczniowie mogli się również dowiedzieć, jaką funkcje pełni woda w organizmie, a także, jaką rolę odgrywa w kulturze, sztuce czy religii. Jednym z najbardziej interesujących punktów była strefa historii inżynierii wodnej, w której można było zobaczyć wynalazki wielkich starożytnych inżynierów oraz poznać rozwój cywilizacji starożytnego Egiptu, nierozerwalnie związanego z Nilem.

Po wielu wrażeniach czekała nas strefa relaksu, w której odpoczywaliśmy na wielkich leżakach. Po basenie i wystawie o wodzie głodni oraz nieco zmęczeni, w drodze powrotnej zajechaliśmy na, „małe, co nieco” do restauracji McDonald’s. Wyjazd zaliczamy do bardzo udanych i dziękujemy jednocześnie wszystkim za udział.

Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu