Liceum i Technikum

Wychowanie przez czytanie. Projekt klas szóstych

Klasy szóste włączyły się w realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i przystąpiły do ogólnopolskiego projektu Fundacji „Cała Polska czyta dzieciom” – „Wychowanie przez czytanie”. Jego celem  jest wspieranie rozwoju moralnego dzieci i młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury.

Pod opieką nauczycieli uczniowie będą omawiać istotę i skutki stosowania bądź zaniechania poszczególnych wartości moralnych oraz stworzą też krótkie prezentacje multimedialne przedstawiające wybrane przez siebie wartości. W realizacji założeń z pewnością pomoże nam wiele nowości wydawniczych z zasobów szkolnej biblioteki, w tym książka „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”, poradniki dla nauczycieli „Z dzieckiem w świat wartości” i „Wychowanie przez czytanie” oraz wideoklipy o wartościach autorstwa rapującego filozofa Miksera.

Partnerem programu jest między innymi Centrum Edukacji Obywatelskiej. Projekt dofinansowano  ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/wychowanie-przez-czytanie-2019

Regulamin-programu-WpC2019