Liceum i Technikum

Wycieczka klasy 2C do Przysieczy

Koniec roku szkolnego to nie tylko czas wystawiania ocen, ale też wspólnych wyjazdów podsumowujących rok. Na taki wyjazd udała się klasa 2C wraz z wychowawczynią.

Uczniowie spotkali się z samego rana na Dworcu PKS i udali się autobusem pod Opole do gospodarstwa agroturystycznego państwa Lipińskich w Przysieczy. Tam gospodarz, pan Mieczysław Lipiński, oprowadził uczniów po zagrodzie, poopowiadał o najciekawszych okazach, m.in. o szopie praczu, a także zabrał na niesamowitą przejażdżkę bryczką do lasu. Po niej, dzięki uprzejmości ułanów ze Szwadronu Przysiecz, uczniowie przeszli trening strzelania z łuku oraz władania szablą. Co niektórzy mogli nawet zmierzyć się ze swoją wychowawczynią.

Potem uczniowie mogli zjeść kiełbasę z grilla a także odpocząć nad przepięknym stawem. Pogoda dopisywała, dlatego co niektórzy zdecydowali się na zamoczenie stóp w wodzie. Gospodarstwo państwa Lipińskich słynie z przepięknych koni i kucy, o czym uczniowie mogli się przekonać, a nawet się z nimi zapoznać. Z pewnością była to udana i pełna wrażeń wycieczka.