Liceum i Technikum

Wycieczka klasy IB do Kup i Dobrzenia Wielkiego

W miniony czwartek (20 października) klasa 1b wyjechała na wycieczkę do Dobrzenia Wielkiego. Uczniowie zwiedzili piękny, drewniany Kościół św. Rocha oraz spotkały się z przewodnikiem, panem Starostą, który opowiedział im historię patrona oraz wyjaśnił, dlaczego kościół stoi akurat w tym miejscu.
Dalsza część wycieczki to przejazd do Nadleśnictwa w Kup i spotkanie  w ośrodku edukacyjnym ze strażnikiem leśnym, panem Adamem Janickim. Dzieci wiele dowiedziały się o życiu zwierząt w środkowoeuropejskim środowisku naturalnym oraz poznały ich sposoby na przetrwanie zimą. Sporą atrakcją był wyjazd na przejażdżkę do lasu tzw. podwodą (przyczepą do przewozu myśliwych i leśników). W lesie pierwszoklasiści poszukiwali grzybów i patyków, ponieważ dzień zakończyliśmy wspólnym pieczeniem kiełbasek. Nieco ubrudzone, ale szczęśliwe dzieci nie chciały wracać do Opola.