Liceum i Technikum

Wycieczka klasy III a do Krakowa i Krzyszkowic

Klasa IIIa w dniach 7-8 czerwca wraz z wychowawczynią udała się na pierwszą wspólną wycieczkę dwudniową. Pierwszego dnia dzieci zwiedzały Kraków z przewodnikiem, podążając szlakiem legend. Co prawda od zewnątrz, za to bardzo dokładnie obejrzały Wzgórze Wawelskie, w tym imponującą Katedrę i Zamek Królewski. Sporo uwagi poświęciły Smoczej Jamie i pomnikowi upamiętniającemu psa Dżoka, który przez rok wiernie czekał na swojego zmarłego opiekuna na Rondzie Grunwaldzkim, budząc sympatię i zdziwienie mieszkańców Krakowa. Uczniowie dzielnie wędrowali też ulicami centrum miasta, zwiedzając m.in. Kościół Mariacki z przepięknym, zabytkowym ołtarzem Wita Stwosza, pomnik Adam Mickiewicza, Sukiennice, Dom Jana Długosza i okno papieskie nieopodal kościoła franciszkanów. Wysłuchały też legend o zaczarowanych rycerzach, Wandzie, która nie chciała Niemca, historii o niektórych polskich królach i pobożnej Jadwidze oraz oczywiście słynnego krakowskiego hejnału. Znalazł się również czas na zakup pamiątek i orzeźwiających lodów, ale największą atrakcją okazały się wspólne zabawy i rozmowy w hotelu.

Drugiego dnia wycieczki dzieci udały się do Alpaca Home w Krzyszkowicach. Wzięły udział w wykładzie na temat zwyczajów tych uroczych zwierząt i zasad bezpieczeństwa. Mogły też dokarmić alpaki w zagrodzie, pobawić się na świeżym powietrzu i podziwiać przepiękne widoki. Na koniec posiliły się kiełbaskami z grilla i pysznym sernikiem na deser. Pełna wrażeń IIIa wróciła do Opola w doskonałych humorach.