Liceum i Technikum

Wycieczka do Krasiejowa w ramach projektu „Sekrety Odkrywców Nauki”

Podróż w daleką przeszłość

Grupa uczniów, którzy realizowali projekt „Sekrety Odkrywców Nauki” w naszym gimnazjum, udali się na wycieczkę w daleką przeszłość – do juraparku w Krasiejowie. Był to dzień pełen wrażeń pomimo niekoniecznie ciepłej pogody. Na początku uczniowie obejrzeli film o teorii powstania naszej galaktyki, a potem przeszli się wzdłuż śladów poszczególnych okresów prehistorycznych. Pani przewodniczka niesamowicie ciekawie opowiadała o poszczególnych gatunkach zwierząt, które w tamtych czasach pojawiały się na ziemi oraz o ich ewolucji. Ku zdziwieniu uczniów wcale to nie były aż tak łagodne zwierzęta.

Kolejnym dłuższym przystankiem było kino 5D, które przeniosło nas do pradawnej Atlantydy i mogliśmy poczuć wszystkimi zmysłami jakbyśmy byli w łodzi podwodnej. Niemałe wrażenie zrobiło też zwiedzanie oceanarium, w którym pływały ogromne okazy wodnych dinozaurów. Po przerwie poobiedniej przenieśliśmy się do wehikułu czasu, dzięki któremu mogliśmy poznać początki ewolucji człowieka.

Odwiedziny w Juraparku w Krasiejowie z pewnością odkryły niejedne sekrety nauki.