Liceum i Technikum

Wycieczka trzecioklasistów do Turawy

W dniach 11-12.06.2019 klasa III z wychowawczynią, panią Teresą Szuwalską i nauczycielką wychowania fizycznego, panią Michaliną Krzysztof przebywała na wycieczce w niedalekiej Turawie. Kiedy z nieba lał się żar, nasi uczniowie odpoczywali nad Jeziorem Turawskim, gdzie zażywali orzeźwiającej kąpieli, lepili z gliny i poznawali tajniki okolicznej przyrody. Choć czasu było niewiele, dzieci brały udział w podchodach, rysowały, bawiły się na placu zabaw oraz pływały w ośrodkowym basenie. Klasa III sama zorganizowała piżama party. Znalazł się też czas na smaczne lody, a nawet na „akcję ratowniczą” dla rannego ptaszka”. Na koniec, kiedy na grilla przyjechali rodzice, dzieci niechętnie wracały do domów. Na szczęście mamy dobrą wiadomość – już niedługo wakacje i takich wolnych, słonecznych chwil będzie całe mnóstwo.