Liceum i Technikum

Wyjazd obserwacyjny do Zagwiździa i wykłady na UO

Obserwacje astronomiczne

We wtorek (12.04) wieczorem członkowie i sympatycy Wirtualnej Akademii Astronomii gościli w Zagwiździu. Uczniowie zwiedzali lokalne muzeum dawnej huty żelaza – zainteresowanie budziły sprzęty gospodarstwa domowego z ubiegłego wieku. Poznali historię Zagwiździa, a następnie przeszli do sali wykładowej, gdzie mogli wysłuchać wykładu o Układzie Słonecznym oraz o tym, co poza nim, poprowadzonym przez astronoma, p. Marcina Szpanko z Uniwersytetu Opolskiego.

Niestety, zachmurzone niebo nie pozwoliło na obserwacje astronomiczne, ale humory poprawiła zabawa przy ognisku! W doskonałych humorach i z dużą dawką wiedzy i wrażeń przed północą wróciliśmy do Opola.

wyjazd obserwacyjny wyjazd obserwacyjny wyjazd obserwacyjny wyjazd obserwacyjny wyjazd obserwacyjny wyjazd obserwacyjny wyjazd obserwacyjny wyjazd obserwacyjny wyjazd obserwacyjny wyjazd obserwacyjny


Wykłady z fizyki na Uniwersytecie Opolskim

Z kolei w piątek (15.04) uczniowie z klas I ABC gimnazjum wzięli udział w wykładach na Uniwersytecie Opolskim, gdzie mogli poznawać prawa fizyki rządzące cieczami i gazami.

DSC_0123 DSC_0124 DSC_0125