Liceum i Technikum

Zachęcamy do udziału w Dyktandzie Niepodległościowym

Zainteresowanych uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum zachęcamy do spróbowania swoich sił w ogólnopolskim konkursie ortograficznym. Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” organizowane jest od 2013 roku. To wyjątkowy projekt edukacyjny, stwarzający świetną okazję do uczenia się historii i refleksji
nad językiem ojczystym. W tekstach do napisania wymienione zostaną postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę. Jesienią 2013 r. w pilotażowej edycji konkursu wzięło udział ponad 5 tysięcy uczniów,  w roku 2014 prawie 8 tysięcy, w 2015 – 9 tysięcy a w roku 2016 prawie 16 tysięcy, w 2017 ponad 11 tysięcy uczniów z 490 szkół. W bieżącym roku dyktando napiszą jednocześnie uczniowie szkół z sześciu województw!
Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Polonistów i Fundacja „Zawsze warto”. Patronat Honorowy objęli: pan Andrzej Buła – Marszałek Województwa Opolskiego oraz pan Michał Siek – Opolski Kurator Oświaty. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Szczegóły w regulaminie.

Regulamin_opolski

www.dyktandoniepodleglosciowe.pl

Zgłoszenia do 28 września przyjmują nauczycielki języka polskiego. Etap szkolny odbędzie się 9 padziernika.

DN 2018 plakat(1)