Liceum i Technikum

Zapraszamy do udziału ogólnopolskim konkursie czytelniczym dla klas I-III

Sieć sklepów Biedronka ogłasza konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych.

Wspólnie z nauczycielami i starszymi kolegami dzieci będą odkrywać fascynujący świat literatury. Każdy uczeń otrzyma też album, w którym za pomocą naklejek udokumentuje, że czyta również w domu – przynajmniej przez 10 minut każdego dnia.  Dlatego do współpracy zapraszamy także rodziców. Na kolejnym etapie dzieci wykonają różnorodne prace dotyczące dalszych losów bohaterów książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”:

• Klasy I narysują swoje historie ( uczniowie rysują indywidualnie)

• Klasy II stworzą komiksy (rysunki z elementami tekstów na formacie A 3 z wykorzystaniem różnych technik)

• Klasy III napiszą krótkie historie i je zilustrują ( uczniowie wykonują zadania indywidualnie w zależności od pomysłów np. w formie lapbooka)

Prace należy wykonać do końca września. Wówczas też zorganizujemy wspólnie obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania połączone z wystawą  prac i losowaniem nagród dla najbardziej zaangażowanych.

W konkursie nagrodzone zostanie 15 prac, których autorzy zdobędą wyjątkowe gadżety ze Słodziakami oraz wygrają dofinansowanie dla swojej szkoły na zakup nowego księgozbioru do szkolnej biblioteki w wysokości po 3 000 złotych dla każdej placówki. Dodatkowo aż 500 klas otrzyma wyróżnienia i wyjątkowe nagrody dla uczniów: poduszki-Słodziaki.

Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 19.11.2018

Serdecznie zapraszamy!