Czytelnicze działania klasy 1a

21 grudnia uczniowie zapoznali się z tytułowym opowiadaniem z książki Danuty Parlak „Kapelusz Pani Wrony”. Każdy z uczniów zrobił kapelusz dla siebie, lalki lub nawet dla węża. Przyjaciel Rabana, Smok Wawelski, również zaprezentował się w kapeluszu. Wszystkim gratulujemy kreatywności!

22 grudnia pierwszoklasiści poznali baśń Janiny Porazińskiej „O 12 miesiącach” oraz otrzymali scenariusze spektaklu opartego właśnie na tej baśni. Uczniowie mają teraz za zadanie nauczyć się swoich ról i przygotować wraz z rodzicami strój i ewentualne rekwizyty dla siebie. Pierwsze próby planujemy na czas nauki stacjonarnej, kiedy wrócimy już do szkoły.

Dzieci powoli szykują się także do klasowego konkursu recytatorskiego „Zima i Święta Bożego Narodzenia w poezji”. Dlatego tuż przed świętami chętniej odwiedzali bibliotekę szkolną w poszukiwaniu zimowych wierszy i bożonarodzeniowych opowiastek.