Liceum i Technikum

Katolik pomaga zdobywać szczyty – tym razem dosłownie!

Na przełomie września i października 48, podzielonych na 3 grupy, uczniów naszej szkoły wzięło udział w projekcie „Z Rysy na Rysy z Katolikiem”, który miał na celu zwiększenie świadomości w zakresie bezpiecznego poruszania się w rejonach górskich, pierwszej pomocy, planowania wycieczek górskich czy terenoznastwa. W ramach projektu uczniowie poznali podstawy wspinaczki pod okiem instruktorów związanych z MOSiR Opole oraz WKS Zerwa Opole. Uczyli się węzłów, asekuracji oraz technik wspinaczkowych.

Koordynatorem projektu była Iwona Rzepkowska-Firlus, a opiekunami Ewa Mondzelewska-Pawlak oraz Paweł Juszczyk. Całość odbyła się na sztucznej ścianie wspinaczkowej „Rysa” w Toyota Park.

Projekt finansowany był w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Bardzo dziękujemy Opolskiemu Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych za wsparcie oraz wszystkim uczestnikom, instruktorom, nauczycielom i innym zaangażowanym osobom za pomoc w organizacji wydarzenia!

Na pewno nie było to nasze ostatnie spotkanie z „Rysą”!