Liceum i Technikum

Pozdrowienia z zielonej szkoły w Niwkach

Klasy piąte i szósta wraz z wychowawcami spędzają miło czas na zielonej szkole w Ośrodku Szkoleniowym Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Niwkach. Realizują projekt edukacyjny „Bioróżnorodność z lotu ptaka”, którego celem jest podniesienie świadomości mieszkańców Opolszczyzny w zakresie w zakresie bioróżnorodności oraz kształtowanie postaw otwartych na szacunek wobec rodzimych gatunków roślin i zwierząt.

Wczoraj odbyła się gra terenowa w lesie – uczniowie określali wiek drzew, rozróżniali gatunki drzew i krzewów. Spotkali się również z leśnikiem. Popołudnie wypełniły gry i zabawy sportowe nad Jeziorem Turawskim. Wieczorem dzieci piekły kiełbaski na ognisku.

Wtorek upłynął na całodniowych warsztatach kulinarnych, w czasie których młodzi ludzie mogli sprawdzić się w gotowaniu u boku mistrzów, a także poznać właściwości ziół, warzyw i owoców, pozbawionych konserwantów i GMO, pochodzących z terenów ekologicznie czystych. Sami przygotowali drugie śniadanie, obiad i podwieczorek, sami zmywali, sami nakrywali do stołu, ucząc się stosowania w praktyce sztuki estetycznego podawanie posiłków. Wiele zabawy przyniosło też wspólne lepienie pierogów.

Jutro odbędą się kolejne warsztaty przyrodnicze. Dostajemy sygnały, że deszczowa pogoda nie przeszkadza w beztroskiej, radosnej zabawie, a uśmiech i dobry humor nie opuszczają uczestników wycieczki. Również pozdrawiamy