Szkolna biblioteka poleca! Książki dla miłośników historii

Drodzy Uczniowie! Jak wiecie, w tym roku szkolnym realizujemy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Zakupiliśmy szereg książek z zakresu historii i z historią w tle. Poniżej prezentujemy pozycje dla miłośników mitów, legend, opowieści o dawnych władcach i wielkich przywódcach:

– Małgorzata Fabianowska i Małgorzata Nesteruk „Horrrendalna historia Polski” (ciekawostki, dowcipne ilustracje o władcach i królach z dynastii Piastów, Jagiellonów i nie tylko)

– Terry Deary „Strraszna historia” (seria poświęcona m.in. historii starożytnej)

– „Legendy arturiańskie” (opowieści o legendarnym królu Arturze i jego rycerzach)

– Zuzanna Orlińska „Uczeń sztukmistrza” – „Król myszy” i „Powietrzny żeglarz” (akcja książek toczy się w XVIII i XIX wieku)

– Grażyna Bąkiewicz „Bolko Mały” (o księciu świdnickim)

– polsko-angielsko-niemieckie opowieści o słynnych bitwach

–  John Farndon „Co, gdzie, kiedy. 100 stron historii świata”

– dr Sebastian Adamkiewicz, Zuza Wollny „Polska. Na tropie historii”

– Peter Goes „Rzeka czasu. Podróż przez historię świata”; „Rzeki : podróż po meandrach historii, przyrody i kultury”

– „Superbohater z antyku” (seria dla fanów mitologii)

– Grażyna Bąkiewicz „Ale historia…” (napisana w przystępny sposób, atrakcyjna wizualnie z uwagi na komiksowe ilustracje)

– Grażyna Bąkiewicz, seria kryminałków historyczno-fantastycznych o Adzie

– Paweł Wakuła „Jagiełło pod prysznicem”, „Jajecznica Kolumba”

– Grażyna Bąkiewicz, Kazimierz Szymeczko, Paweł Wakuła, seria opowiadań „Zdarzyło się w Polsce”

– Małgorzata Strękowska-Zaremba, Joanna Zagner-Kołat Królewskie życie królów

(poczet władców Polski w pigułce)

– biografie z serii „Polscy superbohaterowie”, „Nazywam się…”, „Słynni ludzie”