Liceum i Technikum

„TRAPERSKA PRZYGODA” uczniów klasy V i VI

W minioną środę tj. 20 czerwca  uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę u podnóża Góry Ślęży na przełęcz Tąpadła. Po przyjeździe na miejsce zostaliśmy podzieleni na trzy grupy, każda grupa wędrowała  na wylosowany punkt zadaniowy. Do wykonania były  zadania, na każdym punkcie inne:

– nauka rozpalania ogniska, układania ogniska i krzesania ognia,

– nauka wiązania węzłów i  elementy wspinaczki,

– nauka szyfrów, rozszyfrowywanie tajnych wiadomości,

–  posługiwanie się mapą , wyznaczanie kierunków geograficznych.

Po zrealizowaniu każdego z zadań – trzeba przyznać, że  okazały się one niezmiernie ciekawe, a zarazem przydatne, dające możliwość wykazania się wiedzą, zdobytą w trakcie nauki szkolnej – przyszedł czas na ognisko ze smażeniem  kiełbasek  oraz gry i zabawy.  Turnball, strzelanie z łuku, puszczanie megabaniek oraz wyścigi drużynowe na dmuchańcach to atrakcje, w których mogli wykazać się nasi uczniowie. Była to pierwsza i na pewno nie ostatnia wizyta u podnóża Ślęży, z wielka ochotą tam wrócimy.